Služby- Kraniosakrální terapie(cestou hluboké relaxace)

 

S kraniosakrální terapií jsem se poprvé setkala v roce 2009, kdy jsem sama tuto terapii podstupovala a zanechala ve mne takový dojem, že zanedlouho jsem absolvovala kurz u paní Vlaďky Skácelové - Kraniosakrální terapie I.(cestou hluboké relaxace)

Dále Kraniosakrální terapie II. - Inka Jakimová, Shiatcu centrum - Ostrava

 

Co kranio je?

 

KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE

Za zakladatele osteopatie je považován Dr. A.T. Still. Byl učitelem lékaře Dr. W. G. Sutherlanda (1873 – 1954). Ten objevil rytmické působení v lidském těle a nazval je Dech života.Tuto metodu – kraniosakrální terapie (lebko-křížová terapie)dál rozvinul a pro laiky otevřel neurochirug John E. Upledger ( 1975 – 1983).

Tato technika je velmi jemná a hluboká forma léčení, na celou řadu potíží jak na fyzické, psychické tak i duševní rovině pro všechny věkové kategorie.Vhodná i v procesu osobního a duchovního růstu. Pomáhá obnovit přirozený mechanizmus těla.

Vychází z toho, že každé nemoci předchází dlouhodobá disharmonie,mezi lebkou a pánví protéká tekutina – mozkomíšní mok, který v pravidelných pulsech omývá mozek, míchu a přilehlá nervová centra, jež detoxikuje a vyživuje. Tyto pulsy se projevují v páteřním kanále, mezi lebkou a kostí křížovou – kraniosakrální rytmus. Stav tohoto rytmu ovlivňuje celé tělo a orgány.

Těžiště práce s kraniosakrálním rytmem spočívá ve vybuzení, aktivaci a uvolnění vnitřních sil člověka. Obnovuje vrozenou schopnost samoléčících procesů.

Kraniosakrální terapie využívá vzájemné propojení jednotlivých částí těla s orgány. Dochází k hluboké relaxaci. Vylaďuje se rytmus v kostech, kloubech, svalech, vazivech, tkání a mysli. Uvolňují se blokády, ač v důsledků stresu, různých traumat, úrazů, špatných zkušeností nebo přetížení.

V klidovém bodu dochází k dočasnému pozastavení primárního respiračního pohybu a aktivuje se léčivý potencionál těla.

Je to otevření brány do jiných oblastí prožívání, jejímž prostřednictvím navazujeme kontakt se svým podvědomím a otevíráme se novým informacím, na které jsme v dané chvíli připraveni. Zlepšuje se funkce nervové soustavy, zrychluje se metabolismus a dochází k detoxikaci. Zlepší se pohyb tekutin v těle a vyživení organizmu.

 

JAK PROBÍHÁ?

Při terapii leží klient na lehátku v pohodlném a volném oblečení, má zavřené oči a nemluví.Terapeut se přiložením rukou a palpací naladí na kraniosakrální rytmus. Jemným tlakem a tahem pracuje na jednotlivých částí těla a na hlavě. Pohyby jsou vedeny pomalu a přesně. Ruce mají nejsilnější magnetické pole, které se vykazují nejvyšší intenzitou. Prsty rozlišuje kvality a rozsah primární respirace, stagnace a jemné pohyby tkání. Terapeut se však nesnaží diagnostikovat. Tělo si řídí samo celý proces a terapeut je prostředníkem, který umožňuje návrat do harmonie. Dochází k hlubokému propojení s klientem.

První co klient vnímá je hluboké uvolnění, může mít různé barevné vidění, vjemy a pocity, mohou vyplout staré vzpomínky. Během terapie se i usíná a po skončení má klient vždy dost času na návrat k úplnému vědomí.

V následujících dnech se tělo čistí a detoxikuje a to může být spojeno s nevolností, únavou, kašlem, průjmem, bolestmi v místech, která byla zablokována, zhoršením stávajících problémů. V dalších dnech se klient pak cítí mnohem lépe, je soustředěnější, vyrovnanější, více ve svém středu, v dobré náladě a vitální.

Ošetření trvá přibližně hodinu, někdy hodinu a půl. Opakuje se individuálně podle potíží až do úplného odeznění. Na celkové vyvážení stačí jedenkrát za měsíc i déle.

 

KDY SE PROVÁDÍ

- veškeré potíže somatického a nervového původu - odblokovává psychická a fyzická traumata-nespavost - deprese - stres - úzkostné stavy - artroza - skolioza - výhřez plotének - migrény - tiky - autismus - bolesti zad a páteře - chronická únava - motorické poruchy - hyperaktivita - hormonální poruchy - impotence a problémy s otěhotněním - podpora léčby závislostí - Alzheimer - Bechtěrev - Parkinson.

 

KONTRAINDIKACE 

- krátce po operaci páteře - akutní výhřez plotének - krvácení do mozku - hromadění mozkomíšního moku v mozkových komorách - nedoléčené úrazy

 

 

 

Články

Zakladatelé Kraniosakrální terapie

Dr. William Garner Sutherland se považuje za zakladatele kraniosakrální terapie. Objevil rytmické působení v lidském těle a nazval je - Dech života - Tuto metodu dále rozvinul neurochirurg John E. Upledger. ( 1975 - 1983 )  
Celý článek