Masáže, harmonizace tibetskými mísami, masážní terapie Awakening

 

KLASICKÁ MASÁŽ

Zlepšuje výkonnost, posiluje tělesnou kondici, prokrvuje kůži,vadné držení těla, rekonvalescence po těžkých chorobách, regeneruje svaly a tkáně. Podporuje lymfatický systém, detoxikuje, uvolňuje a zbavuje pocitu ztuhlosti. Klasická masáž je vhodná i s kombinací s baňkami či lávovými kameny.

KONTRAINDIKACE : První  trimestr těhotenství - křečové žíly - závažná srdeční onemocnění - infekční a onkologická onemocnění - plísňová onemocnění - poraněná kůže - opilost - virová onemocnění - zánět ledvin - cukrovka - bezprostředně po jídle - poruchy krvácivosti.

 

AROMA MASÁŽ 

Aromaterapie patří do alternativních způsobů léčby, u níž se využívá právě různých účinků vůní na lidský organismus. Pracuje při tom s éterickými oleji, což jsou vlastně rostlinné těkavé látky, a jejichž pomocí lze ovlivnit nejen stav mysli, nálady, ale také celkové zdraví. Aromaterapeutická masáž je spojením relaxační masáže a léčivých účinků éterických olejů. Rostlinné silice jsou látky rozpustné v rostlinných olejích, se kterými se těsně před masáží míchají v různých poměrech. Výběr éterických olejů záleží  na potřebách a požadavcích klienta. Některé oleje jsou vhodné pro stimulaci organismu a mysli, jiné naopak pro zklidnění. Podle toho se volí také tempo masáže, pomalejší a plynulé hmaty mají relaxační účinek, zatímco hlouběji působící hmaty se užívají při stimulační masáži, ovlivňují nervový systém a působí na psychiký stav klienta. Aromaterapeutická masáž je vhodná zejména k uvolnění svalů, odstranění duševního napětí a stresu, k psychickému povzbuzení a pomáhá  odplavit únavu. Posíluje imunitu, prevence proti infekčním onemocněním a zánětům, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, v důsledku čehož se zvyšuje vyplavování toxických látek z těla. Masáž je doporučována také ke zmírnění otoků nebo podpoře trávicího systému.

 

MEDOVÁ DETOXIKAČNÍ MASÁŽ

Je vhodná jako podpůrný prostředek u všech tělesných potížích. Účinná detoxikační masáž odstraňující z těla jedy, usazené odpadní látky, podporuje přirozené regenerační schopnosti za použití teplého medu, který se rozetře po těle a pomocí tzv. pumpovacích hmatů z něj odstraňuje toxiny, které je med na sebe schopen vázat.

Aplikuje se při artróze a revmatickém onemocnění svalů a kloubů - nervové poruchy - jarní únava -  vyčerpání - při pomalé rekonvalescenci - po těžkých nemocech - nachlazení - ochabování výkonnosti - vitality a snížené imunitě.

KONTRAINDIKACE : Alergie na med - zánětlivá a plísňová onemocnění kůže.

 

LÁVOVÉ KAMENY

Při této masáži se používají nahřáté lávové kameny jež mají schopnost v sobě držet teplo. Za jejich pomoci se tělo dokonale uvolní, prohřeje ztuhlé svaly, zklidní mysl, odstraňují negativní energii. Celkově se organizmus detoxikuje a obnovuje se tok energie v těle. Stimuluje lymfatický systém a krevní oběh. Dochází k hluboké relaxaci a harmonie těla.

Provádím tuto masáž i v kombinaci s klasickou masáží. Svaly se velmi dobře prohřejí, změknou a lépe se propracovávají.

 

 ANTISTRESOVÁ MASÁŽ HLAVY A ŠÍJE

Tato masáž je vhodná při bolestech hlavy, migréně, ztuhlé a přeleželé šíje. Provádím ji také v kombinaci s reflexní masáží plosky nohou.

 

REFLEXOLOGIE PLOSKY NOHOU - harmonizování, stimulace

Reflexologií se provádí nepřímá preventivní masáž orgánů a pohybováho aparátu působením na reflexní body na chodidle. Ovlivňujeme klouby, svaly a vnitřní orgány celého těla. Podle citlivosti bodů lze tak najít problémová místa na těle. Reflexní masáží plosky harmonizujeme a stimulujeme organizmus za 1) detoxikace - vyloučení odpadních látek z těla                                                                                                                                   2) metabolizmus - zdroj látek pro regeneraci organizmu                                                                                                                       3) obranyschopnost - rozklad usazeniny, obranné protilátky                                                                                                                 4) bolavé plošky - akutní problémy

Jak pomáhá : uklidňuje tělesný systém, harmonizuje, ulevuje bolesti, zlepšuje krevní oběh a oběh lymfy, oběh energie, podporuje obranyschopnost, zlepšuje látkovou výměnu metabolismu, odstraňuje stres.

KONTRAINDIKACE : Transplantace orgánů - křečové žíly - těhotné ženy - plísně -  ekzémy - vysoká teplota - po pooperačním stavu - při užívání léků na štítnou žlázu, na cukrovku - hypertenzi nebo epilepsiji - při řídnutí kostí, artritidě, dně .

 

AWAKENING TERAPEUTICKÁ MASÁŽ

Je vědomá, celostní masážní terapie, která probouzí naši vnitřní sílu, životní esenci - Kundalini, jež je uložena hluboko v oblasti pánve.Využívají se různé masážní techniky, které na sebe v okruzích navazují a vzájemně na sebe působí.Tyto obvody aktivují naše programy, neprožité uložené emoce, které ovlivňují naše zdraví a celkovou rovnováhu. Uvolňují se hluboké bloky v těle a mysli a aktivuje vyšší vědomí a tělo se hluboce detoxikuje. Působí na neurobiologickou složku, lymfatický systém, prokrví a uvolní se svaly a celkové napětí v těle. U Awakeningu je hlavním záměrem dojít do jednoty sama se sebou a s okolím. Se záměrem se pracuje hned z počátku, kdy se do masáže vkládá a celou masáž tak provází.

Při terapii se využívají tibetské mísy jejichž zvuk a vibrace jsou pro klienta blahodárné. Dočištění doprovází léčebné nástroje koshi zvonky a deštná hůl.  Awakening znamená Probuzení, léčba těla a duše, je energeticky velmi silná a má vliv na rovnováhu v životě. Je určena všem, kteří potřebují pomoc na fyzické, psychické i duchovní úrovni. Masáž dobíhá ještě několik dní, kdy se tělo čistí. 

 

TIBETSKÉ MÍSY

Tibetské mísy zklidňují mysl, harmonizují tělo i ducha, vedou nás k sobě samému. Vytváří alikvotní tony. Při hraní se tony spojí i mezi ostatními mísami a vytváří silný a jedinečný harmonizující proud energie, vyjadřující nejvyšší Jednotu. Při naplnění mísy vodou, která nejlépe přenáší informace, vytvoří na hladině obrazce, voda jakoby uvnitř vařila, vibruje podle znění mísy. Voda je 3 krát rychlejší než zvuk a dobře vodivá. Naše tělo je tvořeno ze 75%vody, takže vibrace z mísy rozvibrují naše buňky, detoxikují je. Dochází k uvolnění celého těla.

 

LUXUSNÍ MASÁŽNÍ RITÁLY

Celotělový rituál s damašskou růží, šípkový čaj 

Peelingem z růže damašské se odstraní odumřelé buňky pokožky, vyhladí se a po sprše je připravena přijmout luxusní růžový olej, kterým se celé tělo promasíruje relaxační masáží v četně hlavy a obličeje. Smyslná vůně růže provází celou procedůru. Dochází k omlazení pokožky. O doladění nervové soustavy a uhlazení aury se postarají zvuky a vibrace tibetských mís. 90 minut v jiné dimenzi. Na závěr si vychutnáte teplý úžasný šípkový čaj a necháte proces v těle doznít.

 

Obličejový rituál

Zde jde především o zkrášlení obličeje a uklidnění  mysly. Květinovou vodou z růže dojde k očištění pleti a nachystání na jemný peeling z růží. Odstranění odumřelých buněk dosáhne pleť vyhlazení a hebkosti. Následně pleťová maska z bílého jílu ji vyživý a rozjasní. Po dobu působení masky prožijete relaxační masáž nohou. Po 10 minutách se pleť očistí a jemnou masáží obličeje, krku, šíje a dekoltu růžovým olejem, který chrání, hydratuje a revitalizuje pleť, se postupně přejde k prohřátí a promasírování lávovými kameny. V tento momen je už mysl ,, vypnutá ''. Příjemnou závěrečnou chvíli strávíte s teplým šípkovým čajem.